Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS
Πιστοποίηση
Κίνα Shenzhen guanyu new energy technology co., ltd Πιστοποιήσεις
Αναθεωρήσεις πελατών
—— Κινητική
—— νιγκντ
Είμαι Online Chat Now
Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS
Λεπτομέρειες:
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: GUANYU
Πιστοποίηση: CE,UN38.3,MSDS
Αριθμό μοντέλου: GY210526-GD123
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
Ποσότητα παραγγελίας min: 10
Τιμή: negotiable
Συσκευασία λεπτομέρειες: τυποποιημένο χαρτοκιβώτιο εξαγωγής, παλέτα
Χρόνος παράδοσης: 2~4weeks για τα δείγματα 4~6weeks για τη μαζική παραγωγή
Όροι πληρωμής: 30% πριν από την παραγωγή, 70% πριν από την παράδοση
Δυνατότητα προσφοράς: 450Mwh/year
Λεπτομερής Περιγραφή Προϊόντος
Ονομαστική τάση:: 12.8V Ανώτατο ρεύμα δαπανών::: 30A
Θερμοκρασία εργασίας::: 0℃ - 45℃ Βάρος::: 7kg
Χαρακτηριστική ικανότητα:: 150A Ανώτατο ρεύμα απαλλαγής:: 150A
Κύκλοι Life@ 100% DOD::: ≥2000 Διάσταση::: Εξατομικεύσιμος
Επισημαίνω:
Πακέτο μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS
πακέτο μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου 12V 150Ah
Βαθιά μπαταρία κύκλων LiFePO4 12V 150Ah
Supoort Series And Parallel
2. Specification
NO Items Description
Normal specification
1 Nominal Voltage 12.8V
2 Normal Capacity 150Ah
3 Internal Resistance ≤20mΩ
Standard Charge
4 Battery operation temperature range @charging 0~45℃
5 Normal charge voltage 14.6±0.1V
6 Recommended float charge voltage(for Standby use) 13.9±0.1V
7 Allowed MAX charge current 30A@Battery initial Temp 25±5℃
8 Recommended charge current ≤20A
Standard discharge
9 Battery operation temperature range @discharging 0℃ - 45℃
10 Output Voltage Range 8.0~14.6V
11 Allowed discharge current 100A withstand 30min @Battery initial Temp 25±5℃
12 Pulse discharge current 300A withstand 3s
13 Discharge Cut-off voltage 8.0V
Mechanical Characteristics
14 Dimension customizable
customizable
customizable
15 Weight Approx. 7Kg
Storage
16 Storage Temperature & Humidity Range Short: within one month -20~35℃, 45~75%RH
Long term: above one month -10~30℃, 45~75%RH
17 Self-discharge rate Residual capacity ≤3% per month; ≤15% per year
Reversible capacity ≤1.5%per month; ≤8% per year
3. Electrical Characteristics & Test Condition
Testing Conditions: Ambient Temperature: 25±5℃; Huminity:45%~75%.
NO Items Criterion Condition
1 Internal Impedance ≤20mΩ Test the internal resistance of 50% SOC battery pack with 1 kHz AC internal resistance test instrument.
Short circuit protection
Automatically cutoff discharging when short circuit, and release after remove the lead. Connect the positive and negative of this battery pack through a lead with the resistance less than 5mΩ.
4 MAX charge Current 30A Charging with this current for more than 0.5h and the added temperature of battery pack less than 20℃.
5 MAX discharge Current 150A/3s Discharging with this current for more than 0.5h and the added temperature of battery pack less than 35℃.
Cycle life (DOD%100)
≥2000cycle Discharge with the current of 0.5C until it can’t discharge, and then rest it for 1h. Charge the battery following CC(0.33C)/CV(14.6V) mode to full capacity, and then rest it for 1h. Repeat above process until full charged capacity is no more than 80% of normal value. Accumulated times is defined as cycle life.
Discharge Temperature
Characteristics
0℃ ≥80%
25℃ 100%
55℃ ≥95%
4. Physical map
                               Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS 0
                                  Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS 1
5.Storage & Transportation
* The battery should be stored in 50% SOC during transportation.
* The battery need to be charged every 6 months if out of use
* Keep the battery against dropping, turning over and serious stacking during loading.
6. Warning & Tips
                              Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS 2
                                 Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS 3
                              Βαθύς κύκλος LiFePO4 πακέτων 12V 150Ah μπαταριών φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου UPS 4